AKTUALITY

zde se nachází nejnovější informace týkající se Penzionu s pečovatelskou službou...

 

2015

Březen 2015

 • V sekci Soubory ke stažení byla aktualizována Pravidla pro podávání a vyřizování žádostí o pronájmu bytu v domech s pečovatelskou službou - nájem bytu zvláštního určení a Žádost o přidělení bytu.

 

2014

 

Říjen 2014

 • Sociální služby města České Lípy, p.o. změnily v souladu s usnesením Rady města logo organizace. Průběžně bude vyměněno na všech dokumentech. Vypadá takto:

Nové logo organizace

 • V termínu 6. - 12. října proběhne již VI. ročník TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČR pořádaný asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR.

tyden-socialnich-sluzeb-2014

Pečovatelská služba se k této akci připojuje a v Penzionu s pečovatelskou službou pořádá v úterý 7. října 2014 od 10:00 do 17:00 hodin DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.
Sociální pracovnice Vám ráda poskytne základní informace týkající se pečovatelské služby. Jsou připravené informační materiály a prohlídka Penzionu s pečovatelskou službou. Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Květen 2014

 • Zapojili jsme se do sbírky plastových víček, kterou vyhlásilo město Česká Lípa:

Sbírka víček

 

Duben 2014

 • V sekci Soubory ke stažení byly aktualizovány následující dokumenty: Zásady pro provoz, Smlouva o nájmu bytu - pro jednotlivce, Smlouva o nájmu bytu - pro dvojici a Orientační rozpis měsíčních plateb.
 • Nově v sekci Soubory ke stažení přibyl dokument Vymezení drobných oprav, který definuje co jsou drobné opravy a náklady spojené s běžnou údržbou bytu.

 

Únor 2014

 • V sekci Soubory ke stažení byl aktualizován dokument Žádost o přidělení bytu a Pravidla pro přidělení bytu.

 

Leden 2014

 • V sekci Odkazy přibyly kontaktní údaje na nově otevřenou celodenní službu Domov pro seniory LADA v České Lípě.

 

2013

Prosinec 2013

 • V sekci Odkazy byly aktualizovány kontakty na Domov pro seniory Pampeliška.

 

Říjen 2013

 • V termínu 7. - 13. října proběhne již V. ročník TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČR pořádaný asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR.

  tyden-socialnich-sluzeb-2013 den-otevrenych-dveri-2013

  Pečovatelská služba se k této akci připojuje a v Penzionu s pečovatelskou službou pořádá v úterý 8. října 2013 od 9:00 do 16:00 hodin DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

  Sociální pracovnice Vám ráda poskytne základní informace týkající se pečovatelské služby. Jsou připravené informační materiály a prohlídka Penzionu s pečovatelskou službou. Těšíme se na Vaši návštěvu!

   

Březen 2013

 • V letošním roce Sociální služby města České Lípy, p.o. oslaví 10. výročí od svého zřízení. K této příležitosti bude organizace na svých odloučených pracovištích pořádat různé zábavné a společenské akce. První společenská akce, taneční zábava, se uskuteční v jídelně Penzionu s pečovatelskou službou, Na Blatech 3211, Česká Lípa. Těšit se můžete na příjemnou hudbu a kolo štěstí.


Srdečně Vás všechny zveme.
pozvanka-brezen-2013

 • Ze sekce odkazy byly smazány kontakty na Senior centrum Nový Bor. Centrum prozatím ukončilo svoji činnost.
 • V sekci Soubory ke stažení byl aktualizován dokument Pravidla pro pobyt v pokoji pro hosty.

 

Leden 2013

 • V sekci odkazy přibyly kontakty na nově otevřené Senior centrum v Novém Boru. Senior centrum poskytuje dlouhodobou zdravotní péči v pobytovém zařízení pro seniory.

 

2012

Prosinec 2012

 • Zaměstnanci Penzionu s pečovatelskou službou přejí všem klientům, jejich rodinám i návštěvníkům těchto stránek pohodové vánoce a klidný nový rok 2013.

pf-2012

Duben 2012

Od 1. 4. 2012 jsou platná nová pravidla pro přidělování bytů v domech zvláštního určení (zde).

 

2011

...

 

2010

Květen 2010

Celý květen se sportovci z našeho penzionu připravují na nadcházející Sportoví hry, které jsou v pořadí již X. Rádi by obhájili své prvenství z loňského roku a tak trénují téměř každé odpoledne. X. Sportovní hry pro seniory se konají 18. června 2010. Změna je pouze v místě konání. Letos se mimořádně konají na zahradě ředitelství Sociálních služeb města České Lípy ve Školní ulici na Severu.

 

Duben 2010

 • 6. dubna jsme se všichni sešli v naší jídelně při pravidelném Setkání obyvatel, kde jsme obyvatelům předali různé informace, pro ně potřebné a zase oni nám říkali o svých starostech, problémech, ale i radostech.
 • 22. dubna proběhlo Narozeninové posezení, ve které si obyvatelé narození v měsíci březnu a dubnu oslavili se svými přáteli narozeniny. Ženy, které na všechny naše akce pečou vždy nějakou tu dobrotu, napekli výborné zákusky, které chutnali všem.
 • 30. dubna jsme se všichni, zaměstnanci i schopní obyvatelé, zúčastnili jarní brigády kolem penzionu. Zametalo se, hrabalo a stříhalo. Hlavně byla dobrá nálada, která se zakončila opékáním buřtíků. Zde už byly všichni obyvatelé a někteří zde seděli v dobré náladě hodně dlouho do večera. Však také bylo proč. Počasí nám přálo.

 

Březen 2010

 • Velikonoční výstava a Dny otevřených dveří

Velikonoční výstava Dne 22. března 2010 zahájila naší každoroční Velikonoční výstavu ředitelka Sociálních služeb města Česká Lípa, Mgr. Eva Stehlíková s místostarostou panem Stejskalem. Potom našim návštěvníkům předvedly děti z mateřské školky v Dolní Libchavě svůj taneční rej na melodii známé skladby Bedřicha Smetany, Vltava. Bylo velmi dojemné propojení této hudby a malých dětiček. Pravým opakem bylo vystoupení děvčat ze ZŠ v Žandově. Rytmus, švih a veselé písničky. Obě vystoupení se návštěvníkům líbila. Výstavy se zúčastnil Domov seniorů z Liberce Františkov s krásnou keramickou vesničkou, Domov důchodců Mnichovo Hradiště s krásným nápadem papírových hodin "kukaček", váhami a kafemlýnkem, Dům s pečovatelskou službou Lada v České Lípě, Dům s pečovatelskou službou Nový Bor, Domov na zámku Liběšice, Klub důchodců ze Žandova a samozřejmě také náš Penzion. Letos poprvé také u nás vystavovala, své patchworkové Velikonoční výstava výtobky, jedna seniorka z Mimoně. Návštěvníků bylo hodně a určitě odcházeli spokojení.

 • Na Dny otevřených dveří jsme se připravili společně s našimi obyvateli. Byli tací, kteří se sami chtěli pochlubit svým bydlením. V hale penzionu byly pro zájemce připravené potřebné letáky a tiskopisy a ochotný personál a vždy nějaký z obyvatel, který ukázal společné prostory i byty. Celkem nás v tyto dny navštívilo 39 zájemců.
 • Josefovská zábava

Josefovská zábava Na tuto zábavu se vždy s našimi obyvateli těšíme, protože přináší jaro. Josefů zde máme dost a po dlouhé zimě i potřebu se poveselit. 18. března veselo bylo. Nejdříve s dětmi z Libertinu, které nám ukázali jak to umí "rozbalit" při disco hudbě a poté s kapelou My dva a čas. Hra na harmoniku rozezpívala snad každého, kdo byl přítomný. Podařilo se v co jsme doufali. Sluníčko venku, písničky a dobrá nálada.

 

 

Únor 2010

 • Velké přípravy
  Připravujeme se na Velikonoční výstavu, která se bude v našem Penzionu konat od 22. - 25. března 2010. Nebude zde své výrobky vystavovat pouze náš Penzion, ale ještě další zařízení nejen pro seniory. Zároveň ve dny Velikonoční výstavy pořádáme Den otevřených dveří. Zde budou k dispozici veškeré tiskopisy a letáky, a rovněž si budete moci naše zařízení prohlédnout.
  Všechny, kdo se rádi podívají na pěkná velikonoční vajíčka, různé jarní výrobky a též ty, kteří se chtějí podívat, jak naši senioři žijí, velice rádi uvítáme.
 • BesedaBeseda
  Měsíc únor byl na různá setkání bohatý a je pro nás potěšením, že nás navštěvují i významné osobnosti, jako byl například poslanec evropského parlamentu MUDr. Milan Cabrnoch a paní starostka města České Lípy Hana Moudrá. Beseda se konala dne 17. 2. 2010 a obyvatelé měli možnost se zeptat na všechno, co se týká zdravotnictví. Nejvíce se obyvatelé dotazovali na poplatky ve zdravotnictví, ale diskutovalo se i o nezaměstnanosti na Českolipsku. Návštěva v penzionu trvala až do 16.00 hodin a na závěr si návštěva prohlédla penzion i s prohlídkou jednoho bytu.
 • Tématická přednáška
  V pondělí 1. 2. 2010 mezi nás přišla paní doktorka MUDr. Smělá, která je odbornou diabetoložkou v ordinaci na poliklinice v České Lípě. Seznámila obyvatele se základními typy diabetu, hovořila o výživě diabetiků, o jejich fyzické aktivitě i o možných pomůckách diabetika. Závěrem zodpověděla případné dotazy týkající se potravinových výrobků na trhu. Děkujeme paní doktorce za zajímavý a poutavý výklad.

 

Leden 2010

První setkání obyvatel v Penzionu

Každé první úterý v měsíci se s našimi obyvateli scházíme, abychom si navzájem sdělili informace, různá přání nebo i co nás trápí. Toto první setkání letos vyšlo na 5. ledna. Byli zde téměř všichni obyvatelé. Je pěkné, že mají zájem o chod penzionu a sami se také prostřednictvím Výboru obyvatel starají i o věci mimo Penzion. A je vidět, že jim tahle aktivita jde k duhu.

 

Leden 2010

Všem uživatelům služby byl během měsíce ledna předán Dodatek ke smlouvě o pečovatelskou službu týkající se výpovědi smlouvy. Poskytovatel může nyní Smlouvu vypovědět i z důvodu, pokud uživatel službu nevyužívá po dobu 2 měsíců. Výjimku tvoří doba pobytu ve zdravotnickém zařízení. Noví zájemci o službu již mají tento dodatek začleněný ve smlouvě.

 

2009

Září 2009

Od 1.10.2009 se ředitelství Sociálních služeb města České lípy přestěhovalo z Bulharské ulice na novou adresu. Sídlí nyní ve Školní ul. 2213, Česká Lípa.

 

Leden 2009

 • Od 1. 1. 2009 je v našem Penzionu s pečovatelskou službou změněna pracovní doba zaměstnanců v přímé péči (pečovatelek), a to od 6.30 - 18.00 hodin.
 • Od 1. 1. 2009 je v platnosti nový ceník úhrad za pečovatelské služby (viz Soubory ke stažení). Dva ceníky, které platily dosud byly sloučeny v jeden přehlednější.

 

2008

...

Penzion s pečovatelskou službou

Na Blatech 3211, 470 01 Česká Lípa

Správa bytů - referentka majetkové správy:
Lenka Vávrová
tel. 487 522 896, mob. 734 854 305
e-mail: sprava@ssmcl.cz

Pracovní doba:
pondělí - pátek 6:30-15:00 hodin