ZÁKLADNÍ INFORMACE

"Nejsilnějším lékem na stáří je láska."

John Stuart Mill

 

Dům s pečovatelskou službou se nachází v okrajové části města Česká Lípa v sídlištní zástavbě. Jde o dům panelového typu s byty zvláštního určení (dle § 2300 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění: Jedná se o byt určený pro ubytování osob se zdravotním postižením, byt v domě se zařízením pro osoby se zdravotním postižením a byt v domě s pečovatelskou službou.).

Správu Domu s pečovatelskou službou zajišťuje referentka majetkové správy p. Lenka Vávrová, tel. 487 522 896, mob. 734 854 305, e-mail: sprava@ssmcl.cz. Ta vydává předpis, který stanovuje výši nájemného a úhrady za poskytované služby spojené s užíváním bytu.

Zařízení disponuje 108 bytovými jednotkami o velikosti 1+0 (z toho 77 je s balkónem a 31 bez balkónu) a 1 bytovou jednotkou o velikosti 1+1, která je také bez balkónu. Přístup do zařízení je plně bezbariérový, bytové jednotky však bezbariérové nejsou. Součástí každého bytu je sociální zařízení, vestavěná skříň, kuchyňská linka, elektrický dvojvařič a velká policová skříň, která je na chodbě před bytem. Byty si obyvatelé vybavují svým nábytkem. Ubytování v našem zařízení je celoroční s poskytováním pečovatelské služby. Obyvatelé jsou povinni se seznámit se Zásadami pro provoz (zde), které upravují soužití obyvatelů a užívání společných prostor. Tyto zásady jsou závazné nejen pro obyvatele, ale i návštěvy. Zásady pro provoz jsou vyvěšeny ve vstupní hale zařízení, na webových stránkách (sekce Soubory ke stažení) a k dispozici jsou také u referentky majetkové správy.

U vstupu do objektu je zřízena vrátnice, kde mají návštěvy povinnost se ohlásit. Obsluha vrátnice ovládá i elektronickou vjezdovou bránu do areálu zařízení. Vjezd je umožněn v době od 6:30 do 15:00 hodin. Parkování je v areálu zařízení zakázáno, výjimkou je parkování na dobu nezbytně nutnou!

Hlavní vchod

Složky Rychlého záchranného systému mají vjezd do areálu a vstup do budovy umožněn 24 hodin denně.

Obyvatelé zařízení mají k dispozici ordinaci praktického a zubního lékaře, jídelnu s dovozem teplých obědů, vybavené společenské místnosti, kadeřnictví a knihovnu. Pro návštěvy obyvatel jsou připraveny 2 dvoulůžkové pokoje pro hosty, které je možné po předchozí domluvě za poplatek 90,- Kč/osoba/noc kdykoliv využít (bližší informace zde). Pro relaxaci mohou obyvatelé využít zimní zahrady, terasy a udržovanou zahradu. Nedaleko zařízení je zastávka městské autobusové dopravy, která usnadní obyvatelům přístup do města.

Podrobnější informace o službách naleznete zde. Fotografie prostor naleznete ve fotogalerii (zde).

 

Aktualizace: 31.7.2017

Dům s pečovatelskou službou

Ústecká 2855, 470 01 Česká Lípa

Správa bytů - referentka majetkové správy:
Lenka Vávrová
tel. 487 522 896, mob. 734 854 305
e-mail: sprava@ssmcl.cz

Pracovní doba:
pondělí - pátek 6:30-15:00 hodin


Žádosti o přidělení bytů - referentka sociálních věcí:
Ing. Iva Frömmelová, Ph.D.
tel. 487 525 815, mob. 734 399 793
e-mail: referent@ssmcl.cz

Pracovní doba:
pondělí - pátek 6:30-15:00 hodin